Borbeni remi na Rosulji posle revija prilika i dobrih odbrana golmana oba tima

• 4. april 2021. u 09:55h
  • Autor: RTV Vlasotince
  • 1292 pregleda

Fudbaleri Vlasine i Topličanina odigrali su na vodom natopljenom terenu zanimljivu utakmicu i osvojili po jedan bod, a u sistemu kada se pobeda nagrađivala sa 2 boda govorilo se i da su podelili bodove.

Srpska liga Istok – 26. kolo

VLASINA – OFK TOPLIČANIN 0:0

Stadion Rosulja, igrano bez prisustva publike, sudija: Jovan Bojičić, žuti kartoni: A. Stanković, N. Stanković, Vlajković (Vlasina), Stanković, Janković, Kitić, Jovanović (OFK Topličanin).

VLASINA: V. Ilić, Pejčić, A. Stanković (N. Lj. Stanković), Đokić, N. Vlajković, Hristić, N. M. Stanković (M. Ilić), Šćepanović (Stojanović), Milošević, Miljković.

OFK TOPLIČANIN: Đorđević, Kitić (M. Stanković), Stojić, B. Ilić, D. Stanković, Kaličanin, Janković (J. Jovanović), Paunović, M. Jovanović, Stojković.

Borbeni remi na Rosulji, a za ovakav ishod bi se u nekim davnim vremenima kada je pobednik u fudbalu 2 boda govorilo da su rivali “podelili bodove”. Ovako od moguća 3, rivali su osvojili po 1 bod, a sigurno je da njime zadovoljniji mogu biti gosti iz Prokuplja.

Vlasina je imala terensku inicijativu svih 90 minuta, napadala po teškom terenu ali, posebno u prvom poluvremenu, nije bilo izglednih prilika za golove.

Gosti iz Porkuplja, koji se nalaze u zoni ispadanja i još gaje nadu da je opstanak u srpskoligapškom drutšvu ipak moguć, bili su orijentisani na odbranu.

U završnici susreta viđena je i prava mala revija promašaja pred oba gola, ali i revija sjajnih odbrana golmana Vojislava Ilića i Nikole Đorđevića koji zaslužuju epitet junaka ove utakmice.

Seriju je otvorio napadač Topličanina Janković u 66. minutu kada se posle brzog kontranapada našao oči u oči sa golmanom Vlasine Ilićem, ali je čuvar mreže Vlaasotinčana sjajnom intervencijom potvrdio epitet jednog od najboljih čuvara mreže na srpskoligaškom Istoku.

U 71. minutu odlična prilika pred golom gostiju: kapiten Đokić se vešto izborio za priliku za šut sa 15 metara, neometan je uptuio snažan udarac ka golu gostiju ali je Đorđević uspeo da sačuva svoj gol.

U 77. minutu nova prilika za Vlasinu: Hristić se na trenutak dvoumio u srcu šesnaesterca na 7-8 metara od gola gostiju, dovoljno da jedan od odbrambenih fudbalere Topličanina izblokira njegov šut.

Dva minuta kasnije ponovo na delu brzonogi Janković, ali je golman Vlasine njegov udarac sa 10-ak metara uspeo da zaustavi.

Odličnu priliku da dovede domaće u vođstvo imao je i Marko Ilić u 80. minutu, golman Đorđević je intervenisao i ostavio prazan okvir gola, ali je loptu posle udarca Ilića zaustavila voda u šesnaestercu Topličanina. Dva minuta kasnije ponovo gužva u šesnaestercu gostiju, u 84. minutu i pred golom domaćina, ali gola nije bilo.

I za kraj, u sudijskoj nadoknadi vremena iskusni Ivan Stojanović je imao priliku da donese radost domaćinu, ali su mreže do poslednjeg sudijskog zvižduka ostale netaknute.