Током претходног данана путевима на подручју Полицијске управе Лесковац регистроване су две саобраћајне незгоде, од којих је једна само са материјалном штетом, док је у другој једно лице задобило телесне повреде.
Завршена је седмодневна међународна акција појачане контроле саобраћаја усмерена на откривање и санкционисање прекршајанекоришћења сигурносног појаса и непрописног превожења деце у возилу, тејенаподручју ПУ у Лесковцуоткривено 214 прекршаја некоришћења сигурносног појаса учињених од стране возача, 34од стране сувозача и35 прекршаја некоришћења сигурносног појаса учињених од стране путника на задњем седишту. Поред тога откривено је и 16 прекршаја непрописног превоза деце којасусепревозилана задњем седишту.
Сигурносни појас представља једну од најефикаснијих мера заштите у случају саобраћајне незгоде, а некоришћење појаса и даље односи више од 100 живота годишње у Србији. Посебно наглашавамо да деца у возилима морају бити превожена у складу са прописима, уз употребу одговарајућих дечијих ауто седишта.
Министарство унутрашњих послова ће и у наредном периоду наставити са спровођењем појачаних контрола са циљем унапређења безбедности саобраћаја и смањења броја страдалих на путевима.
