Министарство заштите животне средине одобрило је општини
Власотинце близу 4,2 милиона динара за пројекат „Повећање користи за
животну средину кроз урбано пошумљавање у Власотинцу“. Ово је трећи
пројекат ове године од ресорног министарства, претходно је Власотинце
добило камион смећар и котларницу за школу у Шишави.
-Средствима из овог пројекта обезбедићемо 197 стабала лишћарских и
четинарских врста за пошумљавање дуж саобраћајница и јавних површина.
Реч је о улицама које смо претходно реконструисали, сад је време да
посадимо ново дрвеће, мада смо делом кренули са садњом прошле године.
Укупна површина која ће бити обухваћена пошумљавањем на шест
локација износи 3126 м² - рекао је заменик председника општине Владимир
Коцић, који је данас у име општине Власотинце потписао уговор.
Власотинце је једна од 25 локалних самоуправа које су добиле средства за
пошумљавање, од 40 градова и општина, колико се је пријавило на конкурс.

