Због великог интересовања изложба слике „Косовка девојка“ биће отворена данас до поноћи, уместо до 22 часа како је првобитно било планирано.
Ремек-дело Уроша Предића, које је тренутно постављено у Галерији Народног музеја Лесковац, привукло је велику пажњу наших суграђана, те је током првог дана излагања забележено неколико стотина посетилаца.
Овим је потврђено да долазак једне од најзначајнијих слика српске уметности у наш град представља изузетан културни догађај у новијој историји Лесковца.
Подсетимо, изложба се реализује у оквиру пројекта „Престоница културе Србије 2026. године“, а исту је пре две вечери отворио градоначелник Лесковца др сци. мед. Горан Цветановић.
