Због високих температура, а након испуњености свих услова,
купалиште на градском језеру у Власотинцу данас је почело са радом.
Резултати анализе воде узводно од бране показали су да је вода у пет од
шест узорака у другој категорији квалитета и да су, по закону, дозвољени
купање и рекреација. Завод за јавно здравље Лесковац узорковао је и
анализирао воду на шест локација: изнад бране (одличан квалитет), код
гробља у Бољару (веома добар квалитет), код викенд насеља Крушевица
(добар квалитет), испод улива Љуберађе у Власину (одличан квалитет), у
самој Љуберађи пре улива у Власину (одличан квалитет) и изнад улива
Љуберађе у Власину (добар квалитет). Сви резултати налазе се на сајту
општине Власотинце, на линку https://vlasotince.rs/rezultati-ispitivanja-
kvaliteta-povrsinskih-voda-i-vodotokaova-reka-vlasina/
Спасиоци, које ангажује СРЦ Власина, од данас до краја купалишне сезоне
радиће сваког дана од 11 до 19 сати. Зависно од времена и гужве биће их
од троје до петоро, у том временском интервалу. Тоалети у спортској хали,
чији је улаз из правца кафе бара су у функцији. Тушеви су поправљени,
кабине уређене, а данас се завршава и замена трске на сунцобранима,
кажу у СРЦ Власина. На уређењу корита реке код бране радило је
предузеће Србијаводе у чијој је надлежности река Власина.
-Како смо обавештени, Србијаводе ће радити реконструкцију бране након
завршетка купалишне сезоне. Реконструисаће се свих шест устава и
опрема – рекао је, одговарајући на одборничко питање пре два дана, на
седници скупштине општине, заменик председника општине Владимир
Коцић.

