Najbolji pionir Srbije dolazi iz plivackog kluba Leskovac.

• 27. novembar 2022. u 09:22h
  • Autor: RTV Vlasotince
  • 772 pregleda

Na držsvnom prvenstvu Srbije, nas plivač Bogdan Mitić 2010 godište osvojio je najviše FINA bodova u kategoriji pionira i proglašen je za najboljeg pionira u Srbiji.Bogdan je osvojio čak 4 medalje ,50m kraul - zlatna medalja,100m kraul - zlatna medalja,200m kraul - zlatna medalja ,100mix - srebrna medalja..Ovo je već drugi put da je Bogdan proglašen za najboljeg pionira u Srbiji, što govori da se radi o veoma kvalitetnom i perspektivnom mladom plivaču.Zajedno sa svojim trenerom Milanom Kitanovićem uspeli su da naprave ogroman uspeh i omoguće da grad Leskovac bude prepoznatljiv u plivanju na teritoriji čitave Srbije.Takodje plivački klub Leskovac je predstavio i Luka Dimitrijević 2010 koji je isplivao svoja najbolja vremena, a posebno ističemo disciplinu 200mix gde je zauzeo .6 mesto u Srbiji.Plivački klub Leskovac iz godine u godinu beleži sve bolje rezultate na državnim prvenstvima i ovom prilikom zahvaljujemo gradu Leskovcu na finansijskim sredstvima koja izdvaja svake godine za naše mlade plivače. Naš klub zauzeo je 4. mesto u ukupnom plasmanu po broju osvojenih medalja. Na ovom takmičenju učestvovala su 44 plivačka kluba sa 275 takmičara. Sledeće nedelje predstoji nam takođe državno prvenstvo u Novom Sadu koje će trajati 4 dana i očekujemo takođe uspehe naših plivača i našeg kluba.